KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12342545
*
nr 1234 2545
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 februari 2019
kl 18:16:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/2 10:06:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohuslän frithiof berglund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Läs mer om Frithiof Berglund
nr 1234 2545
Frithiof Berglund
(1905-1973), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad -42, Bohuslän. Olja på pannå, 49x60
Frithiof Berglund, svensk målare född 1905 i Göteborg, död 1973.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 700 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 februari 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/2 10:06:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Frithiof Berglund
Frithiof Berglund, svensk mÃ¥lare född 1905 i Göteborg, död 1973.Läs mer om Frithiof Berglund
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bohuslän frithiof berglund olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41